Galvos odos pylingas - reali nauda ar tik mada?
Mitas ar tiesa?
Vis dažniau tenka išgirsti klausimą: o kaip visgi yra su tuo pylingu? Reikia ar tik mitas? Jeigu visgi reikia, tada kaip dažnai, galų gale kokį tą pylingą geriausia rinktis?
Pirma reiktų suprasti, kad galvos oda yra tokia pati oda, kuri keičiasi, atsinaujindama palieka smulkias luobeles odos paviršiuje ir šis procesas yra nenutrūkstamas, kaip ir visame žmogaus kūne. Tačiau verta paminėti vieną svarbų faktą: galvos oda turi tankesnį dengiamąjį sluoksnį - plaukus, kuris ją saugo ir tuo pačiu metu apsunkina ant galvos odos susikaupusių nešvarumų pašalinimą.
Pas kosmetologą be veido valymo mes neįsivaizduojame nei vienos veidą maitinančios, atstatančios ar užpildančios procedūros, kodėl tuomet galvos oda yra maitinama, puoselėjama, tačiau išvalyti mes jos neskubame?
Iš pradžių svarbu suprasti, kad galvos odos pylingavimo procedūra yra ne tik dėl išorinės išvaizdos. Ši procedūra sprendžia ir gilumines problemas: neadekvačiai didelį odos riebalavimasi, sutrikusį sebumo išskirimą, infekcijas ar alergijas taip pat sudirgusios odos ir nemalonaus kvapo problemas.
Šveitiklių rūšys
- Mechaniniai šveitikliai.
Šiuose produktuose yra švelniai galvos odą šlifuojančių ingredientų, Jie gali būti tirpūs kontakte su vandeniu: cukrus, jūros druska arba kietieji, kuriuos gamina iš netirpstančių produktų: kauliukai, kava. Smulki šveitiklio tekstūra masažujant pylingą galvos odos paviršiuje putoja lyg šampūnas (druskos ar cukraus) ir lengvai šveičiant iškelia nešvarumus, riebalus, negyvą odą kad vėliau jau iš plaukų galėtumėte lengviau juos išplauti.
Tokie produktai tinka praktiškai visais atvejais, yra patogiai naudojami, mažiausia rizikingi, tad jei nusprendėte į save plaukų priežiūros rutiną visgi įsivesti pylingą,- drąsiai pradėkite nuo šios klasės šveitiklių. Nors verta paminėti erzinantį faktą, kad mechaniniai netirpūs šveitikliai šiek tiek erzina, mat tenka ilgėliau pavargti, kol pašaliname iš plaukų ypač smulkias daleles. Visgi rezultatas atperka visas kančias.
Dėmesio!!!! Šio tipo priemonės netinka esant odos infekcijoms (pvz., turint pūlingų galvos darinių, nes mechaniškai jie gali būti pažeidžiami, paskleidžiant juos sukeliančius mikroorganizmus aplinkui).
- Cheminiai šveitikliai.
Šie produktai dažnai eina su kitais, šveitiklį papildančias produktais, mat cheminiuose pylinguose yra ingredientų, kurie tirpdo negyvas odos ląsteles – tai salicilo rūgštis, glikolio rūgįtis,, aktyvuota anglis, cinkas ir kiti ingredientai, šveičiantys odą cheminiu būdu.
Svarbu suprasti, kad po cheminės reakcijos, kurios metu mes pašaliname negyvas odos ląsteles būtina ant odos uždėti ir raminamaąjį poveikį - microbiomos sluoksnį- , kurį suteikia pasirnkto produkto gamintojo rekomenduojami produktai. Antraip odos paviršiuje galime palikti atviras, ypač jautrias vietas, kurios nenuramintos gali kelti tempimo, šaknų jautrumo, skausmo, niežėjimo pojūčius. Gamintojai po pylingų visada rekomenduoja kaukes, kondicionierius mikrobiomos atkūrimui. Taip sukuriama švari apsauginė plėvelė. Verta paminėti,kad šie pylingai tinka ir turint aknę.
Kaip atliekamas pylingas?
Atliekant galvos odos pilingą mechaniniu pylingu visgi reikia daugiau padirbėti, nes priemonę reikia paskirstyti po galvos odą ir gerai įmasažuoti, kad suaktyvėtų galvos odos mikrocirkuliacija – taip suaktyvinama kraujotaka, išvalomi plauko folikulai, pašalinamos negyvos epidermio ląstelės, o plaukų svogūnėliai aprūpinami deguonimi, todėl plaukai sustiprėja ir greičiau auga, tokio masažavimo procese lengvai atsisluoksniuoja negyvos odos ląstelės ir jau būna pasirengusios su vandeniu pasišalinti.
Kaip dažnai?
Iš pradžių pylingą rekomenduojame atlikti dažniau, po to retint ir likti prie vyraujančio kas mėnesinio ritualo. Taip pat reiktų atsižvelgti kokia jūsų oda ir kaip dažnai plaunate galvą: normaliai besiriebaluojančiai galvos odai šveitimą patartina naudoti kartą per 3-5 savaites, riebiems – kas 1-2 savaites.
Galvos odos šveitimas naudingas tuomet kai nusprendėte, jog šiandien bus jūsų "gražių plaukų diena". Pylingavimas prieš bet kokią stipresnę atstatomąją kosmetinę procedurą: kaukės, ampulės, serumo leidžia odai ir plaukams sugerti daugiau naudingų kosmetikos ingridientų.
Stilisto patarimas.
Ir jei dar kartais abejojete pylingo nauda,- pagalvokite apie masažo naudą galvos odai, plauko svogūnėliui, kraujotakai. Odos pylingavimas suteiks jums švaros, lengvumo ir gavos pojūtį, kuris, esant tokiam tempui, valgymo ypatumams ir streso lygiui, vis dažniau norimas ir reikalingas.
Tai "IŠSIVALYK", "NUSINULINK" ar kaip bepavadinsi naujos pradžios etapas jūsų galvos odai.
Išmėginti ir atrinkti galvos odos pylingai:
Kevin Murphy Scalp SPA rinkinys